Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


TURBINY WIATROWE W OFERCIE EKOWODROLU

12 sierpnia 2009, autor: Łukasz Ziomek

Turbina VAWT o mocy 4 kW

Turbiny VAWT (ang. Vertical Axis Wind Turbine – turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu) zyskują coraz większą popularność w Europie i na świecie. Dzięki wielu możliwościom zastosowań , kompaktowym rozmiarom oraz estetycznemu wyglądowi właśnie ten typ turbin jest coraz częściej wybieranym sposobem na uzyskanie czystej, ekologicznej energii.

Turbiny oferowane przez firmę EkoWodrol są produkowane przez rozpoznawalną amerykańską firmę Urban Green Energy, posiadającą długoletnią tradycję w produkcji turbin i generatorów.

Dlaczego warto rozważyć instalację turbiny o pionowej osi obrotu?

Niezależność od kierunku wiatru.

Inaczej niż w przypadku tradycyjnych (poziomych) turbin wiatrowych, turbiny VAWT nie wymagają ustawiania w stronę wiatru, przez co ich budowa jest mniej skomplikowana i trwalsza, są też lżejsze.

Niska prędkość startowa.

Wystarczy, że wiatr osiągnie prędkość zaledwie 3 m/s a turbina VAWT zaczyna produkować energię elektryczną.

Automatyczny start.

Do rozruchu turbiny VAWT nie jest wymagane żadne dodatkowe urządzenie. Turbina naturalnie zaczyna się obracać kiedy wieje wiatr.

Odporność na silny wiatr.

Dzięki zwartej i prostej budowie turbiny VAWT są wyjątkowo odporne na silne wiatry do 180 km/h.

Bardzo cicha praca.

Jedną z najbardziej uciążliwych cech tradycyjnych turbin jest wysoki poziom hałasu generowanego przez łopaty wirnika. Turbiny VAWT są pozbawione tej niedogodności (27 dB w odległości 3m).

Wielozadaniowość .

Turbina i generator wytwarzają prąd elektryczny, który można wykorzystać na wiele sposobów. W zależności od potrzeb dostępne są turbiny o mocach 0.3, 1 , 4 i 10 kW. Ponadto każda z turbin może pracować w systemie włączonym do sieci energetycznej lub jako niezależny system z akumulatorami lub dowolnym buforem energii. Wszystkie elementy systemów (inwertery kontrolery, przewody) są oferowane przez firmę EkoWodrol.

Turbiny VAWT mogą być montowane na stalowych masztach (5.5m) lub na dachach budynków.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij