Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


NASZ KALENDARZ NA 2010 ROK

20 listopada 2009, autor: Sekretariat

kalendarz 2010 - 1 strona.JPG lipiec 2010.JPG

Szata graficzna naszego kalendarza na 2010 rok powraca do wzoru z lat ubiegłych. Dlaczego? Ponieważ bardzo proszono nas, aby można było kontynuować oprawianie obrazów. Znamy osoby, u których na ścianach wiszą prawie wszystkie reprodukcje akwarel Pana Andrzeja Tyszeckiego zawarte we wcześniejszych kalendarzach.

Tegoroczny kalendarz jest jednak inny. Wszystko wyjaśnia przedmowa Pana Andrzeja Tyszeckiego zawarta na pierwszej stronie.

A oto jej treść: Firma EkoWodrol w wydawanych przez siebie kalendarzach, stara się rokrocznie obok prezentacji swoich usług propagować wartości piękna otaczającego nas świata, ukazując dorobek rąk i umysłu człowieka. Czyni to tym razem poprzez prezentację również poezji, poprzez liryczność jej duszy. Wiersz zawsze staje się wierszem, gdy zdołamy go odebrać, jako tekst o nas i do nas – jakbyśmy go współtworzyli. Taka identyfikacja odsłania przeżycia poetyckie, odróżnia utwór artystyczny od innych „informacyjnych” przekazów, choćby nas nie dotyczyły. Piszemy wiersze, kiedy mamy ze sobą jakiś problem, z którym inaczej niż poetycko nie potrafimy się uporać. Piszemy, gdy jakieś nasze marzenie, wzruszenie, wspomnienie jest w nas jakoś bezdomne lub jeszcze nie nasze. To jest taka próba „wystawienia istnienia”. Jest czymś w rodzaju szczypty soli. (…) Sama do wyżywienia może i nie wystarcza, ale bez niej inne potrawy są nie do przełknięcia – pisze w recenzji tomiku Jana Janusza Sieńko „Tańcząc ze sobą” skąd pochodzą wybrane wiersze – poeta, literaturoznawca i krytyk literacki Krzysztof Gąsiorowski.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij