EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol_50_lat

50 lat tradycji i doświadczenia

Wszystko zaczęło się od państwowego przedsiębiorstwa działającego od 1959 roku jako jednostka wyspecjalizowana w odwiertach studziennych... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


MODERNIZACJA ROKU I ETAP KONKURSU - MEMBRANOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW W ROWACH

24 stycznia 2014, autor: Sekretariat

08822_modernizacja_roku_2013_i_etap

Realizowany przez spółkę EkoWodrol obiekt: modernizacja Oczyszczalni Ścieków w Rowach została zakwalifikowany do Finału Konkursu "Modernizacja Roku 2013" i jest na Liście "Polska się Modernizuje" na www.modernizacja-roku.pl.

Jest to pierwsza w Polsce na tak dużą skalę, oczyszczalnię membranową dla ścieków komunalnych o tak dużej wydajności i wyjątkowej elastyczności (letni sezon turystyczny RLM=45 000, a po za sezonem turystycznym RLM=8 000). Technologia membranowa jest rozwinięciem i unowocześnieniem klasycznej technologii osadu czynnego.

Podstawową różnicę stanowi zastąpienie osadników wtórnych systemem mikroporowych membran filtracyjnych, umieszczonych bezpośrednio w komorze osadu czynnego. Zastosowanie membran ultrafiltracyjnych pozwoliło na dokładną separację wszelkich zawiesin, a także bakterii oraz większości wirusów i zanieczyszczeń w formie koloidalnej.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij