Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Oczyszczalnia ścieków w miejscowości Grotniki, woj. Wielkopolskie

14 września br. oficjalnie zakończono prace prowadzone na terenie oczyszczalni ścieków w Grotnikach, w gminie Włoszakowice, w województwie wielkopolskim.

Wydajność oczyszczalni ścieków Qśrd=1100 m3/d, RLM = 10.160

Działania na oczyszczalni w Grotnikach prowadzone były w ramach zadania "Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Grotnikach - zaprojektuj i wybuduj". Na ostatnim etapie wykonywania robót budowlanych gmina Włoszakowice zdołała otrzymać dofinansowanie na rozbudowę obiektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Technologię oczyszczania ścieków oparto o proces niskoobciążonego osadu czynnego pracującego wg metody obróbki porcjowej ścieków SBR (Sequence Batch Reactors). Modernizację oczyszczalni EkoWodrol wykonał w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Przez pierwsze półrocze 2011 roku nasza firma prowadziła prace projektowe, a następnie po zaakceptowaniu projektu w lipcu 2011 roku rozpoczęliśmy na terenie oczyszczalni prace budowlane.

Prace przebiegały zgodnie z planem i już 13 czerwca br. uruchomiono nowy ciąg technologicznego oczyszczania ścieków, w tym: • pompownię • sitopiaskownik • reaktory z komorą retencyjną.

Ostateczne zakończenie prac budowlanych, drogowych, remontowych i demontażowych nastąpiło z końcem sierpnia 2012 roku, na trzy miesiące przed planowanym terminem wykonania zadania. Mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków w posiada: • możliwość zretencjonowania ścieków • samowystarczalną stację odwadniania osadu ściekowego.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij