EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol_50_lat

50 lat tradycji i doświadczenia

Wszystko zaczęło się od państwowego przedsiębiorstwa działającego od 1959 roku jako jednostka wyspecjalizowana w odwiertach studziennych... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Z życia firmy

KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU - SIERPIEŃ

01 sierpnia 2017

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2017, sierpień, Budynek gospodarczy w dzielnicy Raduszka z unikalnym szachulcowym poddaszem i gankiem. Autor akwareli arch. Andrzej Tyszecki

SIERPIEŃ - to ósmy miesiąc w roku, który ma 31 dni. Nazwa miesiąca pochodzi od sierpa, narzędzia używanego przy żniwach do ścinania zboża.

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA LIPIEC

• Jak po lipcu gorącym sierpień się ochładza, to później zima twarda z wielkim śniegiem chadza. • W pierwszym tygodniu sierpnia spieka, zima ciężka, śnieżna i długa nas czeka. • Kto w sierpniu pracuje, ten zimą głodu nie poczuje. • Kto w sierpniu próżnuje, w zimie biedę czuje.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU - LIPIEC

01 lipca 2017

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2017, lipiec - Amfiteatr - jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli Koszalina. Z okazji ogólnopolskich dożynek w 1975 r. dobudowano jedyny w swoim rodzaju dach projektu prof. Jana Filipkowskiego.
Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

LIPIEC - to siódmy miesiąc w roku, który ma 31 dni. Nazwa miesiąca pochodzi od kwitnących w tym czasie lip. Lipiec jest miesiącem letnim, który powinien charakteryzować się upalną pogodą, słońcem i ciepłymi nocami.

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA LIPIEC • W lipcu upały, wrzesień doskonały • Gdy w lipcu świeci słońce to plaże są gorące • W lipcu upały, styczeń mroźny cały.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU - CZERWIEC

01 czerwca 2017

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2017, czerwiec. Koszaliński browar - założony w 1868 r. Dziś produkuje 650 000 hektolitrów piwa Brok. W tym samym kompleksie znajduje się minibrowar restauracyjny „Kowal”.

CZERWIEC - to szósty miesiąc, który ma 30 dni. Jego nazwa wywodzi się od koloru czerwonego. Dawniej czerwony barwnik do tkanin wyrabiano z owada czerwca, który był zbierany właśnie w tym miesiącu. 21 czerwca następuje letnie przesilenie Słońca. Wtedy w Polsce dzień trwa najdłużej, natomiast noc jest najkrótsza. W czerwcu kończy się wiosna, a zaczyna się lato.

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA CZERWIEC • W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze. • Czerwiec na maju zwykle się wzoruje, jego pluchy, pogody, często naśladuje. • Gdy czerwiec chłodem i wodą szafuje, to zwykle rok cały popsuje. • Czerwiec temu się zieleni, kto do pracy się nie leni.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij