EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Aktualności

EKOWODROL - PROMOCJA ŚWIĄTECZNA DLA FIRM HANDLOWYCH

10 grudnia 2018

EKOWODROL Koszalin - Promocja Świąteczna  dla firm handlowych

EKOWODROL - Promocja Świąteczna dla firm handlowych


SZLACHETNA PACZKA PONOWNIE W EKOWODROLU

08 grudnia 2018

EKOWODROL Koszalin, Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to mądra pomoc dla osób, które potrzebują wsparcia.

Szlachetna Paczka od lat przyciąga wyjątkowych ludzi – wolontariuszy.

Taką wolontariuszką Szlachetnej Paczki została nasza koleżanka Ania.

Potrafiła rozbudzić w nas tą bezinteresowną chęć pomagania ludziom, którzy tej pomocy potrzebują.

Dziękujemy Aniu!


KALENDARZ EkoWodrolu NA 2019 ROK

07 grudnia 2018

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2019

Kalendarz EkoWodrolu na 2018 rok z akwarelami zamku w Tucznie. To już osiemnasta edycja naszych kalendarzy w takim formacie. Pierwszy ukazał się w 2002 roku. Akwarele jak dotychczas autorstwa Pana architekta Andrzeja Tyszeckiego.


Wiosną minionego roku, została zaprezentowana na zamku w Tucznie (miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim), wystawa moich akwarel, poświęconych zamkowi i jego otoczeniu.

Prezentacja była sponsorowana przez EkoWodrol Koszalin, a tematyka uznana za wartą rozpowszechnienia w tegorocznym kalendarzu.

Składam za to serdeczne podziękowanie.

Zamek w Tucznie został zbudowany przez Ludwika i Lamprechta von Wedel, jako twierdza obronna, w niewielkiej wówczas osadzie rybackiej. To miejsce strategiczne: forteca, miała strzec pogranicza Brandenburgii i Ziemi Wałeckiej. O tej twierdzy, Karol IV z dynastii Luxemburgów, panujący w XIV wieku, miał powiedzieć, że jest jedną z najsilniejszych po wschodniej stronie Odry. Nie bez przyczyny. Pierwotnie zamek posadowiony był na podmokłych, trudnych do zdobycia terenach. Murowana twierdza, otoczona była fosą, której pozostałości zachowały się do dziś. Mimo tych walorów, zamek był wielokrotnie najeżdżany, palony, zdobywany i odbudowywany, również ostatnia wojna doprowadziła go do ruiny. Przechodził w swojej historii z rąk do rak. Odbudowany w drugiej połowie XX w., w 1976 r. znalazł się pod opieką Stowarzyszenia Architektów Polskich, jako dom pracy twórczej, z pokojami hotelowymi, salami konferencyjnymi i wystawowymi, oraz gastronomią. Również jako miejsce do wypoczynku, godny polecenia.

- Architekt Andrzej Tyszecki


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij